Stowarzyszenie AD REM

„Wspieraj tych, których nikt nie wspiera”

Istniejemy od 2007 roku. Od tego czasu aktywnie działamy na rzecz młodych ludzi i razem z nimi. Nieustannie stawiamy przed nimi nowe wyzwania, do maksimum wykorzystując drzemiący w nich potencjał. Wierzymy, że im się uda! Jeśli chcesz usłyszeć naszą historię, dowiedzieć się, co właśnie się u nas dzieje oraz jakie mamy plany na przyszłość, zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą stroną!

Działamy na rzecz

• Dzieci i młodzieży
  • Ich rodzin i opiekunów
  • Osób pracujących z młodzieżą: wychowawców, nauczycieli, terapeutów
  • Wolontariuszy zainteresowanych obszarem naszej działalności

Czym się zajmujemy?

• pomagamy młodzieży odnaleźć jej miejsce w życiu
  • zmienić jej sposób myślenia o sobie i świecie
  • uczymy kreatywności w podejmowanych działaniach
  • uczymy życia w zgodzie z sobą i normami moralnymi
  • uczymy szacunku i zaufania do innych
  • zachęcamy do podejmowania wyzwań
  • aktywizujemy, usamodzielniamy
  • organizujemy warsztaty i terapie
  • szkolimy osoby pracujące z młodzieżą
  • opracowujemy nowe metody i programy pracy z młodzieżą
  • realizujemy projekty krajowe i międzynarodowe

Kiedy słyszymy takie słowa wiemy, że warto!

„Wkraczając w świat dorosłych często towarzyszy nam, młodym ludziom strach, obawa i nieustannie powtarzające się pytania: Czy ja dam sobie radę? Czy wytrzymam to całe napięcie? Czy otrzymam pomoc jakiej oczekuję i potrzebuję? Czy sprostam zasadom świata, który przez wiele lat był dla mnie obcy? Wielu nie daje rady… Ja, dzięki zajęciom ze świetnymi psychologami i warsztatom akademii rozwoju wierzę w siebie, wiem jak dobrze porozumiewać się z ludźmi, jak zawalczyć o swoje zachowując wartości etyczne... Dzięki wsparciu grupy wiem, że nie jestem sama z problemami i mam na kogo liczyć, wiem, że w każdej chwili mogę się zwrócić do nich o pomoc, a oni mi nie odmówią. Chciałabym, aby inni też wiedzieli, że nie są sami i są wokół nich miejsca i ludzie, w których znajdą wsparcie - na przykład Stowarzyszenie AD REM”

Ola - uczestniczka jednego z naszych projektów.

Zarząd Stowarzyszenia AD REM:

BEATA MANIAK

• Prezes Stowarzyszenia AD REM Beata Maniak

Z wykształcenia dietetyk medyczny. Od 18 lat pracuje w placówce socjoterapeutycznej, gdzie merytorycznie i logistycznie odpowiada za sprawy administracyjne i kontakty z pomiotami zewnętrznymi. W Stowarzyszeniu AD REM działa od 10 lat. W ramach bezpośredniej pracy z podopiecznymi naszej organizacji od 8 lat pełni funkcję kierownika oraz trenera zajęć kulinarnych w Klubie NOTA BENE działającej w ramach stowarzyszenia świetlicy socjoterapeutycznej w Aleksandrowie Łódzkim.
Ma wiele zainteresowań, ale jej największą pasją jest gotowanie i otwartość na kuchnie z całego świata. Lubi dzielić się swoimi umiejętnościami i wiedzą w tym temacie.
Ceni sobie pracę z ludźmi i nowe wyzwania. Lubi uczyć się nowych rzeczy, a potem wprowadzać je w życie. Pozytywne nastawienie do rzeczywistości oraz otwarte spojrzenie na świat pozwala jej realizować się zarówno w drobnych zadaniach, jak i w dużych przedsięwzięciach. Twardo stąpa po ziemi i nie ma dla niej rzeczy niemożliwych.

Marlena Walas

• Wiceprezes Stowarzyszenia AD REM Marlena Walas

W zarządzie pełni funkcję wiceprezesa. Z ludźmi pracuje od zawsze i od zawsze ciekawi ją wszystko, co związane z drugim człowiekiem. Każdego dnia rozwija się i nie myśli o tym, aby przestać. Lubi odkrywać, to co nieznane. Stara się, aby każdego dnia zasypiać z myślą, że w tym co robiła dała z siebie 100%. Lubi dobrą książkę, niezły film. Uwielbia muzykę, a udział w koncertach daje jej napęd do działania. Natura i świeże powietrze sprawia, że łapie oddech i siłę na następne dni.

Jadwiga Walak

• Sekretarz Stowarzyszenia AD REM Jadwiga Walak

Z wykształcenia ekonomistka , w zarządzie pełni funkcję skarbnika. Posiada doświadczenie w administracji, księgowości oraz kadrach. Prospekt bycia własnym szefem zawsze był jej marzeniem, który postanowiła zrealizować 2 lata temu wraz z dwoma wspólniczkami, otwierając własne biuro rachunkowe. W wolnych od ciężkiej, umysłowej pracy chwilach, lubi spacerować po lasach, zbierać grzyby oraz odbywać długie podróże rowerowe. Wszystkie osiągnięcia zawdzięczam stalowym nerwom, żelaznej woli i pozytywnemu nastawieniu do życia.

Komisja rewizyjna:

• Melania Dominiak